2010. november 29., hétfő

Elliott hullám elmélete - Az alapok 1.

Bár az oldalon írok az elméletről, azonban nem részletesen, így elhatároztam , hogy indítok egy sorozatot (nem tv sorozatot :P)  az elméletről  .

Tehát kezdjük az elején .
Az elméletet Ralph Nelson Elliott dolgozta ki a 20-as években, amikor még számítógép nem létezett, így kénytelen volt milliméter papíron végezni a számításait . Az elmélet , annak minden törvényével eléggé bonyolult , így nem csoda , hogy egyesek úgy vélik , évek szükségesek, mire az elméletet valaki használni tudja . Szerintem ez csak tőled függ, hogy mennyit vagy hajlandó tanulni , és mennyit használod a grafikonok elemzésénél .
Az elliott-tréderek csak a (sok) szabályokat alkalmazzák, gazdasági híreket nem olvasnak, rendkívüli sikerrel.
Bár gazdasági híreket nem néznek, szerintem mégis előnyös lehet ötvözni fundamentális elemzéssel , kihasználva annak előnyeit .


Az elmélet

Az elmélet azt mondja ki, hogy a piac hullámokban halad . Megkülönböztet impulzus és korrekciós hullámokat . Az impulzus hullámot 5 al-hullámra bontja . Először jön egy impulzus hullám , ez az első  hullám , majd jön egy korrekciós hullám . Majd ismét egy impulzus (3 ) , korrekciós (4) , és végül az 5-ös impulzus hullám .
Ezután következnek a korrekciós hullámok ( A, B, C) .

Nézzük meg hogy is néz ki .
Egy impulzus-hullám (1,3)  5 alhullámra bontható, és a korrekciós hullámok ( 2,4) 3 alhullámra .  

És akkor most jöjjenek a fő törvények : 
1. A trend mindig 5 hullámból áll
2. A korrekció 3 hullámból áll
3. A 4. pont nem lehet alacsonyabb , mint az 1. pont ( értelem szerűen ez bika trendre vonatkozik, medvés trend esetén : a 4. pont nem lehet magasabb , mint az 1. pont ) 
4. A 2. pont nem lehet alacsonyabb (magasabb)  mint a 0. pont
5 . A 3. hullám sohasem a legrövidebb. 

Erre már stratégiát is lehetne akár  építeni . Persze , sok törvénye van az elméletnek (éppen ezért kell több idő az alkalmazásához) , amiket érdemes megtanulni . 

Természetesen a sorozatban sorra vesszük ezeket a törvényeket . 



u.i. : Ha nem akarsz lemaradni , íratkozz fel az RSS értesítőre, vagy küldj egy email-t a willardresearch@gmail.com-ra 

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése